Wersja mobilna
  

ostatnie otwarcie: 2014-10-07 15:56:48 ostatnia modyfikacja: 2015-12-09 13:41:14

Informacje o studiach

Wydział Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza na nowy kierunek studiów podyplomowych ‘Urzędnik administracji Unii Europejskiej – kariera w instytucjach unijnych’.

Program studiów jest kompleksowo opracowany by jednocześnie dostarczał dedykowanych umiejętności i wiedzy, niezbędnych przy ubieganiu się o zatrudnienie w strukturach Unii Europejskiej według najnowszych wymagań i standardów EPSO - przygotowanie do konkursów EPSO, oraz dostarczał szerokich kompetencji przydatnych dla osób wiążących swoje plany zawodowe z administracją publiczną, bądź z instytucjami międzynarodowymi.
Słuchacze nabędą praktyczne zrozumienie działania instytucji unijnych jak i powiązanych z nimi agencji, pozwalające na właściwe ukierunkowanie ścieżki zawodowej zgodnie z zainteresowaniami i doświadczeniem kandydata. Słuchacze nabędą umiejętność posługiwania się euro-żargonem umożliwiającą szybka adaptację do wymagającej pracy urzędnika unijnego, oraz kompetencje konieczne do funkcjonowania w wielokulturowym środowisku.
Dodatkowo poprzez ćwiczenia oparte o rzeczywiste materiały egzaminacyjne konkursów EPSO, uczestnicy będą mogli wytrenować nawyki pomocne w zdawaniu testów oraz umiejętnego uczestniczenia w rozmowach kwalifikacyjnych nie poddając się presji czasu czy stresu.
Ponadto po ukończeniu studiów słuchacze nabędą wiedzę dotyczącą zarządzania projektami i personelem, która w połączeniu z kompetencjami jurydycznymi i umiejętnościami pracy w kulturze międzynarodowej stanowi wysoce cenioną i poszukiwaną kwalifikację na europejskim rynku pracy.
Kadra prowadząca zajęcia została starannie dobrana i łączy umiejętności przekazywania wiedzy z praktycznymi doświadczeniami, wśród których można znaleźć:

  • przygotowanie oraz szkolenia dla urzędników obsługujących polską prezydencję
  • pracę w strukturach Komisji Europejskiej
  • reprezentację przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • nauczanie logiki praktycznej (rozumowania werbalne, numeryczne, abstrakcyjne)
  • rekrutacji na wysokie stanowiska w korporacjach oraz instytucjach międzynarodowych
  • coaching liderów, coaching kariery
  • negocjacje i mediacje

Ponadto wszyscy wykładowcy władają biegle językiem angielskim i w tym języku również będą prowadzić zajęcia, co ma na celu przybliżyć słuchaczy do warunków pracy w środowisku wielokulturowym.

Każdy student otrzymuje obszerny pakiet testów konkursowych EPSO zarówno w języku polskim jak i angielskim. Studenci rozwiązują testy przez cały okres trwania studiów, co znacznie podnosi ich szanse w konkursie.


Opinie naszych absolwentów:

Jako weteranka nauki na wszelkiego rodzaju kursach, studiach i studiach podyplomowych, szczerze polecam kierunek "Urzędnik adminsitracji Unii Europejskiej - kariera w instytucjach unijnych". Zajęcia bardzo praktyczne, konkretne i intensywne. Świetna atmosfera. Bardzo ciekawi ludzie, nie tylko ci wykładający. Dobrze spożytkowany czas.

Amelia

Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów "Urzędnik administracji Unii Europejskiej - kariera w instytucjach unijnych". Studia te pozwalają zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania UE. Uczyliśmy się jak przygotować się do poszczególnych etapów konkursów EPSO, zaczynając od testów. Polecam osobom zainteresowanym tematyką unijną i/lub pracą w strukturach UE!

Anna

15 lat czekałam, aż ktoś wytłumaczy mi tajemną wiedzę czuli matematykę i logikę, dziękuję.

Mariola